Web Tasarım

İşletmenize bir web sitesi mi yaptırmak istiyorsunuz? Web tasarım konusunda güvenilir bir firma mı arıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz.

Şimdi en baştan aklınıza gelebilecek soruları, soru- cevap şeklinde yanıtlamaya çalışacağız.

Web sitesi ne işe yarar?

Web sitesi artık internetin olmazsa olmazları arasındadır. Web sitesi, internet üzerinden erişilebilen sayfalarda bulunan metin, görsel ve animasyonlar ile ziyaretçisine bilgi aktaran veya hizmet sunan sayfaların tümünü kapsayan bir doküman topluluğudur.

Bir işletmeniz mi var, ürünlerinizi ya da firmanızı mı tanıtmak istiyorsunuz? O zaman mutlaka bir internet sitesine ihtiyacınız var demektir. Günümüzde internetin yaygınlaşması ve akıllı telefonların da artması sebebiyle firmaların kartvizitlerini kimse kullanmaz oldu.

Kaç kişinin cüzdanında herhangi bir firmaya ait bir kartvizit var? Kimse artık yanında kartvizit taşımıyor. Google a ihtiyacı olan ürünü ya da firma ismini yazıyor anında cep telefonunda bilgileri görüntülüyor. Bilgiye ulaşmanın en hızlı yolu internet ve Web Siteleridir.

İnternet dünyasında yer almayan bir firma önümüzdeki 5 yıl içerisinde çok zor durumlara düşecektir. Firmanızı büyütmek, müşteri potansiyelinizi artırmak için artık bir web sitesine ihtiyacınız var.

İnternet sitesi kurdurarak potansiyelinizi artıracaksınız. Web sitenizi yapatıracaksanız mutlaka firmamız Webtasarimcimiz.com’u arayın.

Web sitesi kurmak için ne gerekli?

Web sitesi kurmak için ilk önce bir domain (alan adı) alınmalıdır. Domain alırken mutlaka dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Çünkü domainin Google sıralamasında etkisi büyüktür.

Domain fiyatları üç aşağı beş yukarı tüm firmalarda aynı fiyattır. Bazı firmalar indirim yaptığını söylese de ikinci yıl ucuza aldığınız domain size pahalıya maal olacaktır.

Domain alırken firmanızın ya da şahsınızın adına kaydettirmelisiniz. Ola ki anlaştığınız firmayla iler ki zamanlarda bir anlaşmazlığa düştünüz, domaini siteyi yapan firma kendi adına almışsa bir hak talep edemezsiniz. Aldatılmamak ve daha fazla bilgi almak için domain alırken firmamızdan yardım alabilirsiniz.

İkinci konu hosting almanız gerekecek. Hosting web sitemizde yayınlanacak olan fotoğraf, video, yazı vb. tüm dokümanların barındırılacağı yerdir. Hosting olmadan web sitesi kurulamaz. Hosting hızının da web sitenizin Google sıralamasında büyük öneme sahiptir.

Hosting hizmeti alacağınız zaman amacınıza ve web sitenize uygun hosting hizmetini seçmelisiniz. Hosting hizmetinin her yıl yenilenmesi gerekir ve belli bir ücret ödemeniz gerekecektir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için Webtasarimcimiz.com’u arayın.

Üçüncü konu hosting hesabınıza bağlı bir ssl (güvenlik sertifikası) olması gerekir. Google 2018 yılından itibaren ssl’i olmayan siteleri güvensiz olarak göstermektedir. Bu da site güvenilirliğini azaltıp müşteri potansiyelinizi düşürecektir.

Ssl sertifikanın da yıllık bir ödemesi vardır. Bu konuda daha fazla bilgi almak için Webtasarimcimiz.com’u arayın.

Alan adı (domain) + Hosting + SSL bunlar hazırlandıktan sonra sitenin kurulumu için amacınıza uygun bir web sitesi kurulumu yapılmalıdır.

Nasıl bir web tasarım yaptırmalıyım?

Sadece ürünlerinizi, hizmetlerinizi ya da firmanızı tanıtacağınız bir web tasarım yaptıracaksanız mutlaka WordPress tabanlı bir site kurdurmalısınız. WordPress, var olan içerik yönetim sistemleri arasında en kolay, en güçlü ve en popüler olanıdır.

Açık kaynaklı bir kod sistemine sahip olduğu için istediğiniz şekilde geliştirilebilir bir sitedir. WordPress sitelere kullanıcılar ekleyerek istedikleri her şeyi ekleyebilirler. WordPress tabanlı web sitelerle:

 • Kurumsal web siteleri
 • Online satış siteleri
 • Bloglar
 • Portfolyo – CV siteleri
 • Online kurs siteleri
 • Forumlar
 • Sosyal ağlar
 • Chat odaları
 • Galeriler
 • Haber Portalı
 • Online dergi siteleri
 • İş bulma siteleri
 • Üyelik gerektiren siteler
 • Online rezervasyon gerektiren siteler
 • Quora gibi soru-cevap siteleri
 • Bağış toplamak için kar amacı gütmeyen web siteleri
 • Vikisöz gibi bilgi tabanları
 • YouTube gibi medya siteleri
 • Açık artırma ve kupon siteleri vb. bir çok web sitesi yapılabilir. Bu yüzden ilk tercihimiz daima WordPress Sitelerdir.
 • WordPress içerik yönetim sistemi kurulumu yapıldıktan sonra işletmenize ya da ihtiyacınıza en uygun lisanslı bir tema seçilmelidir. Firmamız Webtasarimcimiz.com daima lisanslı tema kullanmaktadır.

Dikkat: Ucuza iş yaptırayım derken sakın w*rez (yasal olmayan) tema veya eklentilerin kurbanı olmayın.
Bu konuda daha fazla bilgi almak için Webtasarimcimiz.com’u arayın.

E TİCARET SİTESİ (Online Ürün veya Hizmet Satışı) Siteleri için gerekli bilgilere E-ticaret blog yazımızda yer vereceğiz.

seo optimizasyonu
kayseri web sitesi tasarımı

Web sitem arama motorlarında ilk sayfaya çıkar mı?

Müşterilerimizin en çok sorduğu soru ‘Web sitem arama motorlarında ilk sayfaya çıkar mı?’ sorusudur. Bu soruya tek bir cümleyle cevap verilemez. Web Sitenizi biz yaparsak şunların sözünü sizlere verebiliriz.

 • Web sitenizin SEO optimizasyonlarını yaparız.
 • Web sitenizdeki fotoğraf ve video gibi medya içeriklerinin sıkıştırma / optimizasyonlarını yaparız
 • Web sitenizin hız optimizasyonları için gerekli kod düzenleme / sıkıştırma çalışmalarını maximum düzeyde yapılandırırız
 • Web sitenizin 5 il ya da ilçe için blog sayfa makale çalışmasını yaparız
 • Web sitenizin bing, google ve yahoo gibi arama motorlarına kaydını yaparız
 • İşletmenizin Google haritalara eklenmesi işlemini gerçekleştiririz.
 • İşletmenizin Google My Business kaydını yaparız
 • Bu ayarlar yapıldıktan sonra işletmenizin ya da ürünlerinizin özelliğine göre Google sıralamalarında üst sıralarda olmasını sağlarız. Web sayfanızı yaparken sizi değil müşterilerinizi etkilemeye çalışırız.


Web sitemin tasarımını kime yaptırmalıyım?

Öncelikle güvenilir, sözünde duran, sizlere ne vadedildiyse yerine getirilen bir firmayla (elbet de bu bizim firma webtasarimcimiz.com) anlaşmalısınız. Günümüzde doğru insanlarla iş yapmak git gide zorlaştı.
Alanında uzman insanlarla çalışmak en akıllı seçim olacaktır.
Çalışacağınız iş yaptıracağınız firmaların mutlaka referanslarına bakın. Referans verilen firmaların Google sıralamalarını mutlaka kontrol edin.


Web sitesi yapan firmalar Google aramalarında sıralamaları nerelerde dikkat edin. Kendi web sitesinin Google sıralamasını iyi yerlere getirememiş bir firma sizinkini nasıl yükseltebilir ki?
Size çok vaat de bulunan firmaları sorgulayın.
Ucuz iş yaptırma peşine düşmeyin. Her işin bir maliyeti bir ederi vardır.


En iyi web sitesi işinize en çok katkı sağlayandır.
Sizlere kurumsal bir site yaparak Google ve diğer arama motorlarında yer almanızı sağlamaya söz veriyoruz. %100 müşteri memnuniyetiyle 15 yıldır bu sektörde hizmet veriyoruz. Daha fazla bilgi için bizi arayın, iletişim kanallarımız üzerinden 7/24 destek veriyoruz.
WebTasarımcımız ekibine iletişim sayfamızdaki form aracılığıyla 7 gün 24 saat, telefon numaralarımız üzerinden mesai saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz.